LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 9255075
*
nr 925 5075
FLOOR LAMP
1950s, 3-branched,
1950-tal, 3-armad
Estimate:
800
Sold:
SEK 3000
Auction date:
Monday November 17 2014
at 18:23:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/11 21:47:37
1
300 kr
7/11 14:55:49
2
600 kr
7/11 18:44:11
3
600 kr
7/11 18:44:11
2
600 kr (Robot)
8/11 18:08:26
1
800 kr
10/11 14:46:49
2
900 kr
12/11 23:10:11
4
1.900 kr
15/11 18:34:17
5
2.000 kr
16/11 22:50:27
6
Vinnande bud
17/11 10:24:56
5
3.000 kr
17/11 10:24:56
6
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor
-
4252 FLOOR LAMP
Bergboms, G-34. Height: ca 158,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:27
-
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:27
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 925 5075
FLOOR LAMP
1950s, 3-branched,
1950-tal, 3-armad
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 3000 |
Auction date: |
Monday November 17 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/11 21:47:37 | 1 | 300 kr |
7/11 14:55:49 | 2 | 600 kr |
7/11 18:44:11 | 3 | 600 kr |
7/11 18:44:11 | 2 | 600 kr (Robot) |
8/11 18:08:26 | 1 | 800 kr |
10/11 14:46:49 | 2 | 900 kr |
12/11 23:10:11 | 4 | 1.900 kr |
15/11 18:34:17 | 5 | 2.000 kr |
16/11 22:50:27 | 6 | Vinnande bud |
17/11 10:24:56 | 5 | 3.000 kr |
17/11 10:24:56 | 6 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor
-
4252 FLOOR LAMP
Bergboms, G-34. Height: ca 158,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:27 -
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Present: SEK 350
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:27